Festyn z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Festyn z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej

Mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy czeka tych, którzy skorzystają z propozycji Miasta Białystok

W sobotę, 11 maja, na terenie centrum przesiadkowego odbędzie się festyn „Fundusze Europejskie budują moje miasto”.

Festyn zaplanowano od godz. 12.00 do 16.00 na terenie centrum przesiadkowego przy ul. Bohaterów Monte Cassino. W programie – gry i zabawy dla dzieci, dmuchańce, fotobudka, bańki mydlane. Mieszkańcy zostaną poczęstowani lodami i tortem okolicznościowym. Białostockie szkoły też przygotowały specjalny program artystyczny. Wystąpi Orkiestra Miejska, która zaprezentuje pokaz musztry.

– Zapraszam białostoczan do odwiedzenia centrum przesiadkowego, abyśmy wspólnie mogli cieszyć się z 20-letniej obecności Polski w Unii Europejskiej. Przypomnimy też, jak zmieniało się nasze miasto dzięki unijnym dotacjom – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Podczas festynu będzie można odwiedzić stoiska instytucji dofinansowywanych z UE, stoiska promocyjne białostockich jednostek miejskich, a także służb mundurowych (Policja, Straż Miejska). Zostaną zaprezentowane nowe, nowoczesne autobusy kupione przez Miasto, a laureaci konkursu plastycznego otrzymają nagrody.

Podczas festynu białostoczanie będą też mogli wziąć udział w grze rodzinnej w formie krzyżówki. Odpowiedzi na pytania krzyżówki będą nawiązywały do inwestycji, które powstały lub zostały zmodernizowane dzięki funduszom europejskim. Grę otrzymać można tylko w trakcie trwania festynu od godz. 12.00 do 16.00 na stoisku opatrzonym logo Odkryj Białystok. Pierwszych 100 osób, które prawidłowo rozwiążą krzyżówkę, otrzyma nagrody przygotowane przez Miasto. Odebrać je będzie można na miejscu festynu w namiocie „Odkryj Białystok” lub w Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Legionowej 2 (do końca maja punkt CIT otwarty jest codziennie w godz. 10-18).

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top