Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mają nowego szefa

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mają nowego szefa

Nastąpiła zmiana na stanowisku komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

Płk SG Sławomir Klekotka będzie od czwartku (22 lutego) nowym Komendantem Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Uroczystość przekazania obowiązków na tym stanowisku odbyła się dziś w Białymstoku z udziałem Komendanta Głównego Straży Granicznej gen. bryg. SG Roberta Bagana.

Zgodnie z ceremoniałem odchodzący Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Jakubaszek, który pełnił tę funkcję od 7 lipca 2021 r., pożegnał się ze sztandarem oddziału i przekazał go w ręce nowego komendanta płk. SG Sławomira Klekotki.

Komendant Główny Straży Granicznej podziękował byłemu komendantowi oddziału za dotychczasową, pełną nowych wyzwań dla Straży Granicznej służbę, a obejmującemu stanowisko życzył powodzenia w wypełnianiu przyszłych obowiązków.

Płk SG Sławomir Klekotka z mundurem jest związany od 1994 roku, kiedy to rozpoczął służbę kandydacką w Straży Granicznej. Od 1997 r. przez kolejne 20 lat pełnił służbę w Nadbużańskim Oddziale SG dochodząc do stanowiska zastępcy Komendanta Placówki w Terespolu i Komendanta Placówki SG w Kodniu. W 2018 roku został mianowany na stanowisko naczelnika Wydziału Służby Granicznej w Zarządzie Granicznym Komendy Głównej Straży Granicznej, a od roku 2020 pełnił służbę na stanowisku radcy w Zarządzie Granicznym KG SG. W lutym 2021 r. powołany został na stanowisko Zastępcy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG. Przez wiele lat był ekspertem w ramach podzespołu do wykonywania prac związanych z budową, wdrażaniem i rozwojem centralnych systemów informatycznych Straży Granicznej oraz powołaniem Komitetu Sterującego nadzorującego prace tego zespołu.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top