GDDKiA ostrzega przed błotem pośniegowym, śliskimi drogami i opadami śniegu

GDDKiA ostrzega przed błotem pośniegowym, śliskimi drogami i opadami śniegu

GDDKiA ostrzega kierowców przed błotem pośniegowym, śliskimi drogami, opadami śniegu i śniegu z deszczem

Informuje też, że na drogach pracuje 551 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.

Jak przekazała w piątek wieczorem GDDKiA błoto pośniegowe i lokalna śliskość występują na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w południowej i wschodniej części województwa.

Ponadto na terenie województwa podlaskiego na dk 65 na odc. Białystok – Knyszyn, na dk na odc. Białystok – Korycin, na dk 19 na odc. Sochonie – Kuźnica, na dk 66 na odc. Brańsk – Zambrów, na dk 16 na odc. Augustów – gr. Państwa, na dk 8 na odc. Augustów – Suwałki, na dk 63 na odc. Łomża – Podgórze i na S8 na odc. Porosły – Jeżewo Stare oraz na terenie województwa mazowieckiego na S8 na odc. Budykierz – Prosienica.

Opady śniegu występują na terenie województw: podlaskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubelskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

Z kolei opady śniegu z deszczem występują na terenie województw: podlaskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

Natomiast mżawka występuje na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych rejonach

W nocy zachmurzenie będzie duże. Okresami mogą wystąpić opady śniegu, na północy również deszczu ze śniegiem, a na zachodzie miejscami słabe marznące opady deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź.

Na Warmii i Mazurach miejscami spodziewany jest przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura minimalna wyniesie od -12 st. C na obszarach podgórskich i -9 st. C na Suwalszczyźnie do około -2 st. C w centrum i 0 st. C na Wybrzeżu.

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, porywisty, na Wybrzeżu w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni. Na wschodzie kraju możliwe są zamiecie śnieżne.

Wysoko w górach porywy wiatru mogą osiągnąć do 70 km/h, powodując zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top