GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu, deszczu i gołoledzią

GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu, deszczu i gołoledzią

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega przed opadami śniegu, deszczu oraz gołoledzią

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 930 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.

Gołoledź bądź błoto pośniegowe występuje na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, we wschodniej i południowej części województwa podlaskiego na dk 65 odc. Białystok – gr. Państwa i dk 19 odc. Białystok – Kuźnica oraz podkarpackiego na dk 19 odc. Domaradz – Barwinek i dk 28 odc. Krosno – Pisarowice.

Z opadami śniegu muszą się mierzyć kierowcy podróżujący na terenie województwa: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, małopolskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego.

Natomiast opady deszczu lub mżawki występują na terenie województwa: śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w piątek zachmurzenie będzie duże, na północy oraz miejscami południu kraju większe przejaśnienia. Miejscami opady śniegu, na południowym zachodzie opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, miejscami marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od -7, -4 st. C na północnym wschodzie, około -1 st. C w centrum, na Lubelszczyźnie i na Pomorzu do 3-6 st. C na południu. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany i porywisty, zachodni, od zachodu kraju skręcający na południowo-wschodni i wschodni. W szczytowych partiach gór porywy wiatru do 70 km/h, powodować będą zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top