GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu i śniegu z deszczem w całym kraju

GDDKiA ostrzega przed opadami śniegu i śniegu z deszczem w całym kraju

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ostrzega kierowców przed opadami śniegu i śniegu z deszczem w całym kraju. Drogowcy apelują o ostrożną jazdę

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg pracują 1281 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania.

GDDKiA przekazała, że błoto pośniegowe i lokalna śliskość występują w województwach: dolnośląskim, lubuskim, zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, wielkopolskim, podlaskim i śląskim.

Opady śniegu i deszczem ze śniegiem występują na terenie całego kraju.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę.

Zgodnie z prognozą podaną w komunikacie w dzień zachmurzenie będzie duże. Będzie padał śnieg, lokalnie w centrum deszcz ze śniegiem. Na północy opady śniegu o natężeniu umiarkowanym i tam przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Lokalnie możliwa burza. Temperatura maksymalna od -1 st. C do 1 st. C na przeważającym obszarze kraju, chłodniej na południu -2 st. C, -4 st. C, cieplej nad morzem i na zachodzie 2 st. C.

Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu wiatr silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 90 km/h. Wysoko w Sudetach wiatr w porywach do 110 km/h, w Karpatach do 90 km/h. Lokalnie mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top