GDDKiA: Śnieg i błoto pośniegowe utrudniają jazdę na północy, północnym wschodzie i wschodzie

GDDKiA: Śnieg i błoto pośniegowe utrudniają jazdę na północy, północnym wschodzie i wschodzie

GDDKiA: Śnieg i błoto pośniegowe utrudniają jazdę na północy, północnym wschodzie i wschodzie

Śnieg i błoto pośniegowe utrudniają jazdę w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i pomorskim. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje na nich 281 solarek i pługów – poinformowała w środę rano GDDKiA.

Lokalna śliskość lub błoto pośniegowe mogą utrudniać jazdę w woj. warmińsko-mazurskim na: dk 57 odc. Biskupiec – Bartoszyce, dk 63 odc. Mrągowo – Giżycko, dk 59 odc. Mrągowo – Szczytno oraz podlaskiego na: dk 65 odc. Białystok – granica państwa, S8 odc. Zambrów – Białystok.

Mżawka, przelotny deszcz i deszcz ze śniegiem padają w całym kraju. Śnieg sypie na terenie województwa: podlaskiego, warmińsko–mazurskiego, mazowieckiego, pomorskiego.

GDDKiA przekazała, że w dzień będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i z opadami deszczu, lokalnie możliwe burze; na północnym wschodzie i w górach deszcz ze śniegiem i śnieg; miejscami na północnym wschodzie deszcz marznący powodujący gołoledź. Na północnym wschodzie okresami śnieg o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów około 10 mm. Prognozowany przyrost grubości pokrywy śnieżnej o około 5 cm w Sudetach i o 5 cm do 10 cm na północnym wschodzie.

Temperatura maksymalna na północnym wschodzie od -6 st. C do 0 st. C i na pozostałym obszarze kraju od 1 st. C na Pomorzu Wschodnim, około 5 st. C w rejonach podgórskich Karpat, do 10 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na północnym wschodzie wschodni, na pozostałym obszarze południowo-zachodni. Na wybrzeżu wschodnim porywy wiatru do 65 km/h, w górach do 100 km/h; w górach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top