GDDKiA: We wtorek i środę na DK 8 Białystok – Augustów mogą tworzyć się zatory

GDDKiA: We wtorek i środę na DK 8 Białystok – Augustów mogą tworzyć się zatory

Z powodu przebudowy linii wysokiego napięcia w ramach trwającej budowy obwodnicy Sztabina (Podlaskie), we wtorek i środę – będzie czasowo wstrzymywany ruch na dk 8 Białystok – Augustów – podała w poniedziałek GDDKiA w Białymstoku. Mogą tworzyć się zatory samochodów na tej drodze

Ruch na tej trasie ma być wstrzymywany cztery razy w ciągu dnia w godzinach od 10.00 do 15.00 – na ok. 10 minut- w okolicach Sztabina w rejonie mostu na rzece Biebrza – poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku Rafał Malinowski.

„Kilkakrotne wstrzymanie ruchu jest konieczne, ponieważ w tym czasie przewody przekładane między starymi słupami a nowym, będą znajdować się na jezdni, do momentu ich podniesienia. Następujące po sobie zamknięcia będą wprowadzane w momentach, kiedy na drodze nie będzie już zatorów, a ruch będzie odbywać się płynnie” – podała w komunikacie GDDKiA.

Budowa obwodnicy Sztabina trwa od września 2023 r. Drogowcy przypomnieli, że będzie miała ponad 4 km. Powstanie między innymi licząca 665 m estakada nad doliną rzeki Biebrzy. Budowa tej obwodnicy kosztuje ponad 129,8 mln zł. Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2025 r.

Na trasie Białystok – Augustów trwa już także budowa obwodnicy Suchowoli. Obie są realizowane w ramach rządowego programu budowy stu obwodnic do 2030 r. Nie będą to drogi ekspresowe, ale jednojezdniowe o standardzie drogi głównej przyspieszonej jednak – jak zapowiadała GDDKiA – z możliwością rozbudowy w przyszłości o drugi pas.(PAP)

 

Na zdjęciu poniżej budowa obwodnicy Sztabina w rejonie mostu przez Biebrzę

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top