IMGW: czeka nas mroźna noc z opadami

IMGW: czeka nas mroźna noc z opadami

W nocy z soboty na niedzielę będzie mroźno. Termometry na przeważającym obszarze kraju wskażą od -12 do – 3 stopni C. Niemal w całym kraju wystąpią słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem – poinformował PAP Michał Ogrodnik, synoptyk Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

W nocy zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami na północy i zachodzie.

Miejscami opady śniegu, nad morzem lokalnie deszczu ze śniegiem. Na zachodzie i na Dolnym Śląsku bez opadów. Na północnym wschodzie wystąpią mgły, które będą osadzały szadź i ograniczały widzialność do 400 metrów. Tam, gdzie będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem może być w nocy ślisko.

Temperatura minimalna od -12 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, na przeważającym obszarze od -8 do -3 stopni, tylko nad morzem 1 stopień.

Wiatr będzie silny na północnym wschodzie. Tam porywy wyniosą do 60 km/h, zachodni. Wiatr będzie słabł i będzie później słaby i umiarkowany.

W niedzielę więcej słońca w całym kraju. Na południu zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie umiarkowane i tylko okresami duże. Słabe opady śniegu wystąpią na wschodzie.

Temperatura maksymalna od minus 3 stopnia Celsjusza na północnym wschodzie, ok. 1 w centrum, do 3 stopni na zachodzie.

Wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, a porywy nie powinny przekraczać 50 km/h, z kierunków zachodnich.

Michał Ogrodnik poinformował, że od poniedziałku przez kilka dni czeka nas ocieplenie i odwilż. W tym czasie będzie wiał silny wiatr i będzie padał deszcz. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top