IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w regionie 

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu w regionie 

Przed intensywnymi opadami śniegu we wtorek po południu i w nocy, które mają przejść nad większością województwa podlaskiego – ostrzega IMGW

Synoptycy prognozują, że może spaść nawet do 15 cm śniegu.

W Podlaskiem pada od poniedziałku wieczorem. Wydział IMGW w Białymstoku poinformował we wtorek rano, że w ciągu ostatniej doby w regionie zanotowano przyrost pokrywy śnieżnej od 7 do 10 cm. Synoptycy prognozują, że w ciągu dnia nadal miejscami mogą występować opady śniegu; może spaść do 3 cm śniegu.

IMGW we wtorek wydało też we wtorek ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach śniegu. Synoptycy prognozują, że mogą rozpocząć się po południu i potrwać do środy rano. Według prognoz, może spaść od 10 do 15 cm śniegu.

Ostrzeżenie dotyczy większości województwa podlaskiego, przede wszystkim jego centralnej i południowej części powiatów: białostockiego, bielskiego, grajewskiego, hajnowskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, monieckiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego.

Z informacji drogowców wynika, że we wtorek rano wszystkie drogi w regionie były przejezdne, na niektórych zalegało błoto pośniegowe.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top