IMGW: poniedziałek dość pogodny i ciepły

IMGW: poniedziałek dość pogodny i ciepły

W poniedziałek na ogół będzie pogodnie, tylko na północy słabe opady deszczu. Ciepło. Termometry wskażą od 13 do 19 stopni Celsjusza – poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska

W poniedziałek na ogół będzie pogodnie, szczególnie na południu. Na północy więcej chmur i tam miejscami słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze bez opadów.

Temperatura maksymalna od 13 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 17 w centrum, do 19 stopni na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Na Wybrzeżu wiatr porywisty. W rejonach podgórskich porywy wiatru wyniosą do 60 km/h i do 90 km/h w Tatrach.

W nocy trochę więcej chmur. Zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Na północy słabe opady deszczu. Deszcz także na zachodzie i na południowym zachodzie.

Temperatura minimalna wyniesie od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 10 w centrum, do 14 stopni na obszarach podgórskich Karpat i na Opolszczyźnie.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Na obszarach podgórskich i w górach silny i porywisty. Porywy halnego w Sudetach na szczytach wyniosą do 110 km/h.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top