IMGW: uwaga na gęste mgły w regionie

IMGW: uwaga na gęste mgły w regionie

Za nami mglista noc i miejscami chłodna

W Suwałkach temp. min. wyniosła 0,6°C. Najcieplej było na zachodzie – informuje IMGW.

Widzialność na drogach jest znacznie ograniczona. Miejscami spada do 100 m, a lokalnie nawet mniej. Należy zachować szczególną ostrożność i pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Wtorek zapowiada się na dzień z zachmurzeniem umiarkowanym i dużym. Najwięcej chmur, jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk, będzie na zachodzie i południu kraju. Tam spodziewane są słabe opady deszczu. Najchłodniej ma być na Suwalszczyźnie.

„Więcej przebłysków słońca pojawi się w centrum i na wschodzie Polski” – przekazała PAP Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 

Temperatura maksymalna wyniesie od 10 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 17 stopni na obszarze od Śląska po Podkarpacie.

 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

 

W nocy z wtorku na środę należy spodziewać się dużej ilości chmur i opadów deszczu, które mogą być silniejsze na południu kraju.

„Najwięcej może padać w Karpatach, na południu województw: śląskiego i małopolskiego” – zaznaczyła synoptyk IMGW.

 

Podkreśliła, że to będzie kolejna dość ciepła noc z temperaturą minimalną od 6 stopni Celsjusza w dolinach karpackich i na Suwalszczyźnie do 10-11 stopni Celsjusza w głębi kraju.

 

Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmieniających się kierunków.

 

W następnych dniach okresowo będą pojawiać się opady deszczu i przebłyski słońca. Na północy kraju można spodziewać się 8-10 stopni Celsjusza, a na południu 15-17 stopni. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top