IMGW: w nocy minus 4 st. w Suwałkach; na północy mgły

IMGW: w nocy minus 4 st. w Suwałkach; na północy mgły

W nocy z soboty na niedzielę będzie zimno, a na Suwalszczyźnie termometry wskażą minus 4 stopnie Celsjusza. Na północy wystąpią mgły ograniczające widzialność do 100 metrów – poinformowała Agnieszka Prasek, dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Jak przekazała synoptyk, w nocy zachmurzenie duże, z lokalnymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady deszczu, a w części północnej silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Lokalnie mgły będą marznące.

Temperatura minimalna wyniesie od -4 stopni Celsjusza w Suwałkach, 5 w centrum, do 8 stopni na południu, południowym wschodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby, zmienny.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane na południu i południowym wschodzie. Na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. W części północnej i północno zachodniej opady deszczu i silniejszy wiatr w porywach do 55 km/h.

Temperatura maksymalna od 7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 14 w centrum, do 16 stopni na południu. Wiatr południowy. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top