IMGW: W piątek będzie pochmurno, deszcz może pojawić się w całym kraju

IMGW: W piątek będzie pochmurno, deszcz może pojawić się w całym kraju

W piątek będzie pochmurno, deszcz może pojawić się w całym kraju

Jak powiedziała PAP synoptyk IMGW Anna Woźniak, w centralnej, południowej i południowo-wschodniej Polsce spodziewane są gwałtowne burze z gradem i bardzo silnym wiatrem.

W piątek (23.06) w całej Polsce będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy nawet wzrośnie do całkowitego. Tam przewaga opadów jednostajnych z sumą do ok. 20 mm deszczu – przekazała PAP Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Natomiast w centralnej, południowej i południowo-wschodniej Polsce spodziewane są gwałtowne burze z gradem.

„Podczas burz opady deszczu zwykle będą sięgać 20-30 mm, ale na południu i południowym wschodzie mogą dochodzić do 50-55 mm. Burzom może także towarzyszyć bardzo silny wiatr, do 90-100 km/h” – ostrzegła synoptyk IMGW.

Najchłodniej będzie na Wybrzeżu. Tam ok. 17-20 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze kraju od 25 do 28 stopni, na Podkarpaciu temperatura wzrośnie do 30 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, skręcający z kierunków wschodnich przez południowe na zachodnie, a potem nawet na północne.

„W nocy z piątku na sobotę strefa z opadami deszczu i burzami nieco odsunie się na południowy wschód, w związku z tym na krańcach północno-zachodnich będzie już bez opadów i pojawią się lekkie przejaśnienia, być może rozpogodzenia. Przeważnie będą występować jednostajne opady deszczu, których suma wyniesie ok. 10-15 mm, punktowo do 20 mm” – powiedziała Woźniak.

Jak zaznaczyła synoptyk IMGW, na południowym wschodzie i południu będą jeszcze występować burze z gradem i opadami deszczu do ok. 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h.

Dopiero w drugiej połowie nocy sytuacja będzie się uspokajała.

Najniższa temperatura minimalna spodziewana jest w rejonach podgórskich oraz na północnym wschodzie i wyniesie od 12 do 14 stopni Celsjusza. Najcieplejsza noc na krańcach wschodnich. Tam do 17 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nadal z kierunków południowych, skręcający na kierunki zachodnie i północne.

„Spokojniejsza pogoda dopiero w weekend, ale będzie chłodniej” – podsumowała synoptyk IMGW. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top