IMGW: w poniedziałek ciepło, na wschodzie przelotne opady

IMGW: w poniedziałek ciepło, na wschodzie przelotne opady

Ostatnie dni kalendarzowego lata nadal będą dosyć ciepłe, z przelotnymi opadami deszczu i burzami

W sobotę zacznie się jesień. Koniec tygodnia może być bardziej wilgotny, ale wciąż ciepły na wschodzie kraju.

W poniedziałek będzie pogodnie i ciepło. Termometry wskażą od 23 do 29 stopni Celsjusza. Na wschodzie możliwe są słabe przelotne opady deszczu – poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Anna Woźniak.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach wschodnich będzie wzrastało do dużego. Na wschodzie możliwe są słabe przelotne opady deszczu. Rano szczególnie w kotlinach górskich możliwe są mgły ograniczające widzialność do 500 metrów.

Temperatura maksymalna od 24 do 29 stopni Celsjusza. W rejonach podgórskich i nad morzem chłodniej, ok. 23 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych i południowo wschodnich. W Sudetach porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 60 km/h.

W nocy na wschodzie będzie jeszcze pogodnie. Od zachodu zachmurzenie będzie wzrastało do dużego. Tam i na południowym zachodzie może padać deszcz; suma opadów wyniesie 20 mm. Wystąpią też burze.

Temperatura minimalna wyniesie od 13 do 17 stopni Celsjusza na przeważającym obszarze kraju. Tylko na krańcach wschodnich może spaść do 11 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, południowy, skręcający na zachodni. W rejonach podgórskich porywy wiatru wyniosą do 65 km/h. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top