IMGW: w środę nadal upalnie; w nocy największe opady na południu kraju

IMGW: w środę nadal upalnie; w nocy największe opady na południu kraju

W środę nadal upał, do 33 stopni Celsjusza. Deszcz będzie na zachodzie kraju i w części południowej Polski. W nocy opadów będzie więcej, zwłaszcza na południu – poinformowała PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Śmigrocka

W środę strefa opadów z burzami obejmie całą zachodnią Polskę i częściowo południe kraju. Na terenach podgórskich burze będą najsilniejsze, tam również możliwy jest grad. Wiatr powieje z prędkością do 75 km/h. Suma opadów wyniesie 30 mm.

W zachodniej Polsce burze będą słabsze, do 20 mm, z porywami wiatru do 65 km/h.

W środę będzie upalnie zwłaszcza we wschodniej części kraju; najcieplej – 33 stopnie Celsjusza – na Mazowszu, Podlasiu i lokalnie na Podkarpaciu.

Na zachodzie temperatura wyniesie od 25 do 28 stopni Celsjusza. Nad samym morzem ma być chłodniej, ok. 21-23 stopnie C.

Wiatr słaby, podczas burz silniejszy. Na wschodnie powieje z południa, zaś na zachodzie wiatr zmieni kierunek na północno-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek bez opadów ma być jedynie północno-wschodnia Polska, Podlasie, część Mazowsza, a także pas wybrzeża nad samym morzem. Na pozostałym obszarze kraju więcej chmur i opady deszczu oraz burze. Najwięcej deszczu na południu kraju – do 20 mm, i porywy wiatru do 70 km/h.

Nadal będzie bardzo ciepło – w wielu miejscach 20 stopni Celsjusza; nad morzem od 16, w terenach podgórskich około 15 stopni Celsjusza.

Tam, gdzie nie będzie burz, wiatr będzie słaby, z kierunku północnego. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top