Jagiellonia Białystok wygrała 1:0 w wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Chorzów

Jagiellonia Białystok wygrała 1:0 w wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Chorzów

Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali 1:0 (0:0) w wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Chorzów. Jedynego gola strzelił Nene, od którego odbiła się piłka w polu karnym po strzale Bartłomieja Wdowika. To trzecia z rzędu wygrana Jagiellonii Białystok

Pierwszy celny strzał kibice zgromadzeni na stadionie w Gliwicach zobaczyli dopiero w 33. minucie. Zza pola karnego uderzał Jarosław Kubicki, ale jego strzał był niezbyt silny i bramkarz Ruchu nie miał problemów ze złapaniem piłki.

Gospodarze najlepszą okazję do objęcia prowadzenia mieli już w doliczonym czasie. Piłkę w pole karne dośrodkował Sadlok, a Steczyk uderzył ją głową i trafił futbolówką w poprzeczkę. Bramkarz Jagi – Alomerović byłby bez szans, bo tylko odprowadzał piłkę wzrokiem. To była najlepsza okazja do zdobycia bramki a kilka minut później sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Po przerwie Jagiellonia mogła objąć prowadzenie w 56. minucie. Pululu zagrał piłkę w polu karnym do Imaza, ale Hiszpan który był kilka metrów od bramki trafił w jej środek i piłkę złapał bramkarz Ruchu. To była najlepsza okazja żółto-czerwonych do objęcia prowadzenia.

Długo wydawało się, że piłkarze podzielą się punktami, ale zmieniło się to w 84. minucie. Na strzał zdecydował się Wdowik, piłka odbiła się jeszcze od pięty wbiegającego Nene, zmyliła bramkarza gospodarzy i wpadła do bramki Ruchu Chorzów. Tym samym Jaga objęła prowadzenie 1:0, którego nie oddała do końca meczu.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top