Jagiellonia przegrywa 1:2 z Rakowem Częstochowa

Jagiellonia Białystok przegrała 24.02.2024  1:2 z Rakowem Częstochowa w meczu na stadionie w Białymstoku w rozgrywce ekstraklasy.

Z pierwszego gola cieszyli się kibice białostockiej Jagi W 3. min. Jesus Imaz pokonał Vladana Kovacevicia. Hiszpan uderzył z narożnika pola karnego i wrzucił piłkę  do bramki, czym zupełnie zaskoczył bramkarza Rakowa.

Kilkanaście minut później Jagiellonia miała kolejną szansę na strzał, ale nie wykorzystała jej.

W  38. minucie goście wyrównali. Gola strzelił piłkarz Rakowa Jean Carlos.

W drugiej połowie gra toczyła się głównie na połowie Jagiellonii.

W 75. minucie gola strzelił kapitan Rakowa – Petrasek i tym samym goście objęli prowadzenie, które utrzymali już do końca spotkania.

Drużyna z Częstochowy jest liderem ekstraklasy, głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski i była zdecydowanym faworytem meczu.