Jeżewo. Łosie niepokoją kierowców

Jeżewo. Łosie niepokoją kierowców

Aż cztery łosie widziane były 29.01. 2024 przez kierowców jadący drogą Jeżewo- Sokoły. Informacje o tych zwierzętach już od kilkunastu dni przewijają się przez lokalne media i profile społecznościowe kierowców z regionu podlaskiego.

Teraz 4 łosie, Jeżewo Stare kierunek Sokoły zaraz za Atlantą- piszą kierowcy na profilu Kolizyjne Podlasie.

Już pond tydzień wcześniej do naszej redakcji przyszedł film od internauty o dwóch łosiach w tej okolicy. Jeden z nich jest naprawdę okazałych rozmiarów.

Kierowca przysłał naszej redakcji filmik:

 

 

W rejonie m. Rutkowskie Małe pod nadjeżdżające auto osobowe wbiegł łoś

Te zwierzęta często stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo. Potrafią wtargnąć nagle na jezdnie. Zderzenie z nimi jest bardzo niebezpieczne, bo zwierzę często wpada przez przednią szybę na kierowcę i pasażera przedniego siedzenia. Samochód osobowy w zderzeniu z  łosiem zawsze ulega zniszczeniu, a jego kierowca nierzadko doznaje poważnych obrażeń ciała.

Dzikie zwierzęta przebywają w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne i mogą przekraczać jezdnię w najmniej spodziewanym momencie.  Bądźmy czujni i zachowajmy szczególną ostrożność.

Wiadomości o zauważonych łosiach można zgłosić na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wystarczy wejść w  ikonę „zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt leśnych”. Tam  można oznaczyć miejsce zagrożone. W ten sposób przekażemy informację innym użytkownikom dróg

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top