Jurgiel kontra Sasin. Zawieszony europoseł broni się i zapowiada pozwy

Jurgiel kontra Sasin. Zawieszony europoseł broni się i zapowiada pozwy

21 maja 2024 w programie Graffiti gościem Marcina Fijołka był Krzysztof Jurgiel. Zabrał głos na temat swojego zawieszenia i  problemów PiS na Podlasiu.

Zaprzeczył, że miał związek z utratą władzy Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku województwa podlaskiego.
Winą za niepowodzenie w budowaniu większości obarczył obecnego szefa struktur PiS w Podlaskiem Jacka Sasina.
Ten odpowiedział na zarzuty Jurgiela na portalu X:

To nie nieudolność przy budowaniu większości zawiniła – napisał w mediach społecznościowych Jacek Sasin.

„Nie chciałem szeroko komentować PiS straciło władzę w podlaskim sejmiku  dla dobra naszej formacji i nadal nie zamierzam tego robić. Ale po jego dzisiejszej wypowiedzi przypominam tylko, że to nie nieudolność przy budowaniu większości zawiniła, bo negocjacje wyglądały bardzo obiecująco, tylko zdrada dwóch osób ściśle związanych z Krzysztofem Jurgielem i to w chwili kiedy to on sam nie znalazł się na listach do Parlamentu Europejskiego” – napisał na platformie X Jacek Sasin.

Krzysztof Jurgiel zapowiada pozwy

 

  – Nie działałem przeciwko partii. Podejmę kroki prawne, aby to wyjaśnić – zadeklarował europoseł.  

– Ale muszę dalej podejmować kroki, bo złamano statut partii. Próbuje się za sytuację, która jest w województwie podlaskim obwinić mnie. Tam od lat nieudolnie działa Jacek Sasin – powiedział  Jurgiel. 

– Sasin prowadził politykę prywatyzacji partii, wstawiał na listy ludzi, których nie powinno tam być — mówi Krzysztof Jurgiel w Polsacie.

Krzysztof Jurgiel zawieszony w prawach członka PiS

Krzysztof Jurgiel został zawieszony w PiS, o czym w czwartek poinformował rzecznik prasowy Rafał Bochenek. Nie zdradził jednak powodów decyzji Jarosława Kaczyńskiego.

W poniedziałek sam prezes powiedział, że w wyniku „zemsty Jurgiela” jego partia utraciła władzę w samorządzie województwa podlaskiego.

 

– On w oczywisty sposób stoi za tym, że utraciliśmy władzę w woj. podlaskim, w związku z tym musiały być wyciągnięte konsekwencje- mówił Jarosław Kaczyński. 

Mamy nowy zarząd województwa! W tym dwoje wicemarszałków z PiS

Dwa tygodnie  temu dwoje radnych, wcześniej reprezentujących w zarządzie województwa Prawo i Sprawiedliwość i startujących z listy tej partii do samorządu podczas głosowania przystało do koalicji KO – Trzecia Droga.  Zostali wicemarszałkami w nowym zarządzie, ale  PiS stracił władzę. Marszałkiem znowu chciał być Artur Kosicki, co wywołało kontrowersje i sprzeciw wśród radnych.  Krzysztof Jurgiel zapowiedział obszerniejsze wyjaśnienia na konferencji prasowej w czwartek lub w piątek.

https://www.polsatnews.pl/wideo-program/graffiti-krzysztof-jurgiel_6835856/

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top