Już 8 listopada „Tajemnica Łuki” na dużym ekranie

Już 8 listopada „Tajemnica Łuki” na dużym ekranie

Już 8 listopada premiera „Tajemnica Łuki” na dużym ekranie. Przed pierwszym seansem będzie można spotkać aktorów i twórców najnowszej podlaskiej produkcji filmowej

8 listopada na ekranie kina Helios w Białymstoku premierę będzie miał kryminał z wątkami komediowymi „Tajemnica Łuki”.

Zapraszamy na premierę najnowszej komedii kryminalnej kręconej na malowniczym Podlasiu z udziałem wielu znanych gwiazd filmowych. „Tajemnica Łuki” to reżyserski debiut Piotra Dolińskiego, który jest również współautorem scenariusza. 8 listopada w Kinie Helios w Galerii Alfa od godziny 18:30 na czerwonym dywanie spotkamy gwiazdy występujące w filmie. Będzie można spotkać m.in. Radosława Pazurę, Dorotę Chotecką, Piotra Zelta, Ryszarda Dolińskiego, Martynę Kliszewską, Marka Tyszkiewicza i innych aktorów oraz twórców filmu. Będzie możliwość zrobienia wspólnych zdjęć i zdobycia autografów – informuje Anna Kopeć-Tyszkiewicz z PR filmu „Tajemnica Łuki”.

Bilety na seans dostępne w kasie kina Helios oraz na stronie https://tiny.pl/cpdm2

Scenariusz „Tajemnicy Łuki” autorstwa Piotra Dolińskiego i Krzysztofa Bałtyka powstał na podstawie jednej z podlaskich legend

Według niej na terenie wsi Łuka, która dziś znajduje się na dnie Zalewu Siemianówka, zakopany jest skarb. Poszukują go zarówno „tutejsi” mieszkańcy, jak i zagraniczni turyści. Akcja filmu dzieje się w środku lata na polu kempingowym, gdzie pracują lokalne piękności, wspomagane przez szemranych biznesmenów. Sielski, wakacyjny klimat burzy tajemnicza śmierć wędkarza…
Na miejscu zbrodni pojawia się dwóch detektywów: miejscowy ciamajda, komendant lokalnego posterunku Michał Ordon oraz gwiazdor stołecznej komendy policji, który spędza wakacje nad Siemianówką Konrad Lambert.

Wspólnie rozpoczynają śledztwo pełne komicznych wpadek.
Oprócz kryminalnej zagadki, w „Tajemnicy Łuki” będzie mnóstwo dobrego humoru i miłości. Na ekranie zobaczymy wiele jej odcieni – od miłości chłopaka do dziewczyny, po patriotyczną miłość do lokalnej społeczności, pieniędzy, seksu, władzy i kariery. To samo uczucie, które kojarzy się pozytywnie, popchnie bohaterów w bardzo skrajne emocje i zachowania.

Czy poznamy legendarną tajemnicę? Przekonajmy się już 8 listopada w kinie Helios!

A tymczasem, zanim wybierzecie się na premię filmu „Tajemnica Łuki”, zobaczcie również nasz film „Zatopione wsie. Siemianówka”

W naszej wsi Łuka mieszkało 124 gospodarzy. Żeby ten zalew zrobili trochę dalej, to cała nasza wieś by została, ale powiedzieli, że niestety dalej są podmokłe łąki i nasza wioska musiała zostać zrujnowana. Ciężko nam było to wszystko zostawić – wspomina pani Olga Ancutko.

Często śni mi się Łuka, mój rodzinny dom, rodzina. Tam się wychowałam. Nie wiem, po co było to wysiedlenie. My z tej wody nic nie mamy. Wsie zostały zalane, a nasze pola pozarastały lasami – zauważa pani Eugenia Kondracka.

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top