Już wiadomo, na jakich kierunkach UwB ogłosi rekrutację uzupełniającą

Już wiadomo, na jakich kierunkach UwB ogłosi rekrutację uzupełniającą

Ponad 600 miejsc na studiach I stopnia oraz jednolitych magisterskich będą jeszcze mieli do dyspozycji kandydaci na studentów Uniwersytetu w Białymstoku

21 sierpnia największa podlaska uczelnia rozpocznie rekrutację uzupełniającą. Wolne miejsca – nieco ponad 350 – są także na studiach II stopnia.

Tegoroczni maturzyści będą mogli starać się o przyjęcie na jeden z 23 kierunków. Wśród nich jest kilka humanistycznych: filologia polska, filologia (tu do wyboru są 4 moduły specjalizacyjne: język francuski stosowany z hiszpańskim, filologia francuska, filologia rosyjska – komunikacja językowa w administracji oraz filologia rosyjska – komunikacja językowa w mediach), filozofia i etyka, historia, kulturoznawstwo, lingwistyka stosowana, studia wschodnie.

Ci, którzy wolą nauki ścisłe i przyrodnicze będą mogli zapisać się na biologię, chemię, ekobiznes, fizykę, informatykę, kierunek jakość i bezpieczeństwo środowiska, matematykę, mikrobiologię – informuje Katarzyna Dziedzik
rzecznik prasowy UwB.

Kierunki związane z obszarem nauk społecznych, na których będzie nabór uzupełniający, to ekonomiczno-prawny, międzynarodowe stosunki gospodarcze, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pedagogika specjalna, praca socjalna, socjologia, stosunki międzynarodowe.

Ci, którzy mają już dyplom i chcieliby kontynuować naukę na studiach drugiego stopnia, będą mogli wybrać spośród 18 propozycji – dodaje rzeczniczka.

Rekrutacja ruszy na następujących kierunkach: biologia, chemia, chemia kryminalistyczna i sądowa, ekonomia, filologia (2 moduły specjalizacyjne: filologia angielska oraz filologia rosyjska – przekładoznawstwo), filologia polska, filologia polska nauczycielska, filologia obca nauczycielska (moduł specjalizacyjny: filologia angielska), filozofia, fizyka, historia, informatyka, kulturoznawstwo, matematyka, międzynarodowe stosunki gospodarcze, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika resocjalizacyjna, zarządzanie.

Zapisy chętnych w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK) rozpoczną się 21 sierpnia, a potrwają do 10 września. Wyniki postępowania w sprawie przyjęcia na studia kandydaci poznają 15 września.

Uniwersytet w Białymstoku to największa uczelnia w północno-wschodniej Polsce. Na studiach I i II stopnia, jednolitych magisterskich, doktoranckich oraz podyplomowych kształci się tu blisko 9 tys. studentów.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top