Kandydatki Koalicji Obywatelskiej będą walczyć o poprawę systemu opieki społecznej – FILM

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej będą walczyć o poprawę systemu opieki społecznej – FILM

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej mają pomysł na stworzenie racjonalnego systemu opieki społecznej i zdrowotnej dla mieszkańców województwa podlaskiego

Małgorzata Bil-Jaruzelska (kandydatka z listy KO do Sejmiku Województwa Podlaskiego), Elżbieta Filipowicz (kandydatka KO do Sejmiku Województwa Podlaskiego), i Katarzyna Bagan-Kurluta (kandydatka KO do Rady Miasta Białegostoku) w centrum Białegostoku zorganizowały konferencję nt. spraw społecznych. Okazją ku temu był Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzony 21 marca.

 

Na spotkaniu z dziennikarzami mówiły o potrzebie stworzenia racjonalnego systemu opieki społeczno-zdrowotnej dla mieszkańców województwa podlaskiego.

– Zadaniem samorządów jest likwidowanie barier, nie tylko architektonicznych, i tworzenie rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom – mówi Elżbieta Filipowicz, z okręgu nr 4 do sejmiku województwa podlaskiego. – Działania które muszą zostać podjęte, o które będę walczyć, to wspieranie i promowanie projektów mieszkań chronionych bez względu na źródło finansowania, niezależne od środków UE. Systemowe i całościowe rozwiązania opieki nad osobami z niepełnosprawnościami, zwłaszcza po 24 roku życia. Zwiększenie miejsc w WTZ na terenie naszego województwa, oraz podnoszenie atrakcyjności tych zajęć, i ich dostosowanie do potrzeb i możliwości uczestników. Chodzi o poprawę wyposażenia WTZ. tworzenie ośrodków środowiskowej opieki psychiatrycznej i psychologicznej, zapewniających łatwy dostęp do specjalistów – podkreśla Elżbieta Filipowicz.

 

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top