Katarzyna Jamróz to nowa przewodnicząca Rady Miasta Białystok

Katarzyna Jamróz to nowa przewodnicząca Rady Miasta Białystok

Katarzyna Jamróz z Koalicji Obywatelskiej to nowa przewodnicząca białostockiej rady miasta. Tak zdecydowała w środę (01.05) w głosowaniu większość radnych nowej kadencji. Jej kontrkandydatką była Alicja Biały z Prawa i Sprawiedliwości, która uzyskała 12 głosów. Katarzynę Jamróz poparło 15 osób

Po ogłoszeniu wyników głosowania nowa przewodnicząca podziękowała za zaufanie. Podkreślała, że jest gotowa na dialog i współpracę ze wszystkimi radnymi.

Przed tym głosowaniem radni złożyli ślubowanie, które mówi o tym, że obowiązki sprawować będą godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro gminy i jej mieszkańców.

17 osób zasiadało w Radzie Miasta poprzedniej kadencji – z Koalicji Obywatelskiej to: Katarzyna Kisielewska-Martyniuk, Marek Tyszkiewicz, Jowita Chudzik, Katarzyna Jamróz, Karol Masztalerz i Jarosław Grodzki. Z Prawa i Sprawiedliwości: Jacek Chańko, Henryk Dębowski, Piotr Jankowski, Alicja Biały, Katarzyna Ancipiuk, Katarzyna Siemieniuk, Sebastian Putra, Agnieszka Rzeszewska, Mateusz Sawicki i Paweł Myszkowski.

Ponownie radną została Joanna Misiuk z Trzeciej Drogi, a w poprzednich wyborach startująca z KO.

Nowymi twarzami wśród białostockich radnych są: z Trzeciej Drogi Paweł Skowroński, z Koalicji Obywatelskiej: Gracjan Eshetu-Gabre, Michał Karpowicz, Anna Dobrowolska-Cylwik, Maciej Garley, Anna Leonowicz, Agnieszka Zabrocka, Marcin Piętka i Ewa Tokajuk, z Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztof Stawnicki i Bartosz Stasiak.

Podczas tej pierwszej sesji ślubowanie złożył też Tadeusz Truskolaski, który rozpoczyna piątą kadencję na stanowisku prezydenta Białegostoku.

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top