KGP: w czasie długiego weekendu więcej policji na drogach

KGP: w czasie długiego weekendu więcej policji na drogach

Od piątku do poniedziałku na drogi w całej Polsce każdego dnia wyjedzie ok. 4,5 tys. policjantów ruchu drogowego – powiedział PAP nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP

Działania są związane z długim weekendem i wyjazdami sylwestrowymi.

Nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP przekazał, że w związku z wyjazdami sylwestrowymi i długim weekendem od piątku do poniedziałku włącznie na drogach będzie zwiększona obsada policjantów ruchu drogowego. Każdego dnia drogi będzie patrolowało ok. 4,5 tys. policjantów ruchu drogowego.

Dodatkowo Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z operatorem komunikatora Yanosik od soboty będzie prowadziło akcję informacyjno-edukacyjną „Myśl Trzeźwo”. Akcja, która potrwa 15 stycznia przyszłego roku ma uświadomić kierowcom skutki prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

„Pamiętajmy, że każdy kierowca prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli więc zdecydujemy się pojechać na zabawę sylwestrową czy karnawałową, zawczasu pomyślmy jak bezpiecznie wrócić do domu” – przypominają policjanci z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Z przekazanych przez KGP danych wynika, że w 2022 roku policjanci przeprowadzili 12 453 495 badań kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ujawniając 104 467 kierujących pod działaniem alkoholu, czyli zarówno osób w stanie po użyciu alkoholu, jak i w stanie nietrzeźwości.

„Liczby te świadczą o tym, że osoby prowadzące pojazd po alkoholu nie mogą czuć się bezkarne” – zwracają uwagę policjanci.

Przesłanie akcji „Myśl Trzeźwo” ma być promowane na stronach internetowych, w mediach społecznościowych oraz w aplikacji Yanosik, która udostępni kierowcom materiały edukacyjne dotyczące konsekwencji prawnych kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, opracowane w formie quizu.

Działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network S.A., na ekranach LED rozlokowanych na terenie całego kraju.

W ubiegłym roku w dniach 29-31 grudnia doszło do 127 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób, a 148 zostało rannych. Tylko przez te trzy dni policjanci zatrzymali aż 569 nietrzeźwych kierujących. A 300 w Nowy Rok. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top