Kino Helios: ”Chłopi” w Kulturze Dostępnej! Bilety w cenie 12,90

Kino Helios: ”Chłopi” w Kulturze Dostępnej! Bilety w cenie 12,90

Animowana adaptacja „Chłopów” Władysława Reymonta podbiła polskie kina. Kto nie zdążył zobaczyć jednej z najchętniej oglądanych produkcji minionego roku, ma jeszcze szansę – informuje Krystyna Czapko kierownik kina Helios w Białymstoku

W czwartek (25 stycznia) o godz. 18.00 kina Helios zapraszają na seans Chłopów w ramach Kultury Dostępnej. Bilety tylko po 12,90.

Animacja Doroty Kobieli Wielchman i Hugo Wielchmana w minionym roku zgromadziła w kinach ponad 1,5-milionową publiczność. Produkcja na podstawie powieści, nagrodzonej literacką Nagrodą Nobla, zachwyciła widzów i zdobyła uznanie krytyków. Film tętni od emocji, zachwyca kolorem, wywołuje ciarki muzyką. W najbliższy czwartek białostockie Heliosy  zapraszają na seans „Chłopów w ramach Kultury Dostępnej. Widzowie mogą nabyć bilety w niezwykle atrakcyjnej cenie – 12, 90.

Kultura Dostępna to projekt, dzięki któremu szerokie grono odbiorców może zapoznać się w najwyższym kinowym standardzie z polską sztuką filmową korzystając z niezwykle atrakcyjnej ceny biletu. Operatorem projektu Kultura Dostępna jest Narodowe Centrum Kultury.

Z pewnością widzów, którzy znają powieść Reymonta przedstawiona historia nie zaskoczy. Na tle zmieniających się pór roku i sezonowych prac polowych rozgrywają się losy rodziny Borynów i pięknej, tajemniczej Jagny. To właśnie kobiety, w szczególności tragiczna postać Jagny, znajdą się w sercu fabuły. Unikalny mikroświat wiejskiej wspólnoty stanie się pretekstem do opowiedzenia uniwersalnej i niesamowicie aktualnej historii. Historii o tragicznej miłości i życiu w małej społeczności, gdzie reguły i brutalne zasady gry wyznaczają każdemu określone miejsce w grupie, a wyjście poza ciasne ramy grozi upokorzeniem i odrzuceniem.

„Chłopi” zostali zrealizowani w technice animacji malarskiej, która podbiła serca fanów na całym świecie przy poprzedniej produkcji studia – filmie Twój Vincent.

KULTURA DOSTĘPNA

„Chłopi”
25 stycznia godz. 18.00
Kino Helios Alfa, Biała, Jurowiecka
cena biletu 12,90

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top