Konwencja PiS z Jackiem Sasinem w Białymstoku

Konwencja PiS z Jackiem Sasinem w Białymstoku

Konwencja PiS z Jackiem Sasinem

Wicepremier Jacek Sasin  Białymstoku 23.04 podsumował działalność polityczną Prawa i Sprawiedliwości w Polsce i regionie podlaskim. Zapowiedział też odtworzenie w Augustowie jednostki wojskowej.

W konwencji PiS w Operze i Filharmonii Podlaskiej wzięło udział około trzystu osób: działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości w województw podlaskim.

Obecny rząd stworzył sprawiedliwy system wsparcia dla wszystkich – mówił na konwencji PiS w Białymstoku wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

To spotkania w ramach akcji „Polska jest jedna – inwestycje lokalne”. Wczoraj zainaugurował ją szef PiS Jarosław Kaczyński. W niedzielę jedno z nich odbyło się w Białymstoku.

Politycy ugrupowania mówili o tym, co udało się osiągnąć w ostatnich latach.

Podkreślali ,że za rządów PiS znacznie spadło bezrobocie, wzrosły dochody pracowników  a średnia płaca w całej Polsce o 44 procent, a na Podlasiu – o 48. Osiągnięciem według polityków PiS jest też Rządowy Program Budowy Dróg Lokalnych, Program Inwestycji Lokalnych i Program Inwestycji Strategicznych.

Na Podlasie według od 2019 roku trafiło ponad 4 miliardy złotych- mówił Jacek Sasin.

Wspomniał także o u tworzeniu jednostek wojskowych w Kolnie i Grajewie.

Zapowiedział odtworzenie jednostki wojskowej w Augustowie. Ta według wicepremiera Sasina znajdzie się  w newralgicznym punkcie nie tylko województwa podlaskiego, ale również Polski i Europy, bo na tzw. przesmyku suwalskim.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top