Kulturoznawcy z UwB zapraszają na spotkanie autorskie z Wojciechem Rogacinem

Kulturoznawcy z UwB zapraszają na spotkanie autorskie z Wojciechem Rogacinem

Instytut Studiów Kulturowych Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na spotkanie z Wojciechem Rogacinem, autorem książki pt. „Zełenski. Biografia”

Odbędzie się ono 15 marca 2023 (środa) o godz. 11.30 w siedzibie ISK (ul. Świerkowa 20B, sala B4).

Wojciech Rogacin to absolwent polonistyki w Fili Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Jest uznanym dziennikarzem zajmującym się głównie tematyką krajów byłego ZSRR, USA oraz Bliskiego Wschodu, redaktorem naczelnym dziennika „Polska Times”, w którym zaczynał jako jeden z założycieli. Odpowiadał wówczas za współpracę dziennika z brytyjskim „The Times”. Współtworzył Agencję Informacyjną Polska Press. Był korespondentem „Newsweeka” podczas wojny w Iraku w latach 2003-2004. Pracował między innymi jako dziennikarz działu zagranicznego w „Gazecie Wyborczej” i „Newsweek Polska”. Wojciech Rogacin związany jest także z Uniwersytetem SWPS w Warszawie, gdzie prowadzi warsztaty dziennikarskie.

Jak mówią organizatorzy spotkania, bohater książki „Zełenski. Biografia” to inspirująca dla młodych ludzi postać polityka, który przeszedł ogromną przemianę od komika do głowy państwa, którego słuchają rządzący z całego świata, który bardzo umiejętnie i konsekwentnie buduje obraz swojego państwa w mediach.

Spotkanie z Wojciechem Rogacinem organizowane jest w ramach cyklu „Studenckie kwadranse z kulturą”.

Po nim przewidziana jest dyskusja. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top