Lewica o problemach z mieszkaniami dla młodych

Lewica o problemach z mieszkaniami dla młodych

Działacze Lewicy  proponują budowę mieszkań pod wynajem jako rozwiązanie problemu mieszkalnictwa w Polsce. Mówili o tym na konferencji w Białymstoku.

Chodzi o to, by ludzie młodzi mieli gdzie mieszkać, gdzie zakładać rodziny. Dziś mało kogo stać na wkład własny albo na płacenie bardzo wysokich rat! Uważam, że w kwestiach budowy mieszkań państwo nie zdało egzaminu, szczególnie w ciągu ostatnich siedmiu lat. PiS okłamał Polki i Polaków. Najpierw powiedział, że wybuduje milion mieszkań. Później padły deklaracje, że powstanie 100 tys. mieszkań, ale to się nie udało, wybudowali tylko około 13 tys. mieszkań. To jest bardzo mało – mówił na konferencji podlaski poseł Nowej Lewicy Paweł Krutul.

Lewica tłumaczy, że wie jak realnie zmienić tę sytuację. W latach 2025-2029 chce zrealizować narodowy program mieszkaniowy, czyli wybudować 300 tys. mieszkań komunalnych, do taniego najmu. To rozwiązanie według działaczy partii ma już swoje zastosowanie w Austrii, Francji, Szwecji, a także w Polsce.

Państwo przy współpracy z samorządami powinno budować mieszkania i realizować swoje konstytucyjne i ustawowe obowiązki – mówił na konferencji Dawid Dobrogowski  wiceprzewodniczący Nowej Lewicy w Warszawie.

Prezydent Tadeusz Truskolaski ponad rok temu, kiedy napisałem na Twitterze „Mieszkanie prawem, nie towarem” odpisał mi „To buduj młody”. Dzisiaj jestem tutaj i mówię – to w pana obowiązkach jest budowanie mieszkania- przypomniał Dawid Dobrogowski.

Dobrogowski skrytykował działania posłów Platformy Obywatelskiej, którzy głoszą dziś te same hasło co Lewica, ale jego zdaniem, kompletnie go nie rozumieją.

Pomysł kredytu 0% to nic innego jak olbrzymi transfer finansowy z państwa do banków i deweloperów – podkreślił Dawid Dobrogowski.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top