Łomżyńscy terytorialsi wygrali pilotażowe zawody w crossfit o puchar dowódcy 1PBOT

W Białymstoku zorganizowano zawody w crossfit o puchar dowódcy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Wygrała je reprezentacja 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży

Crossfit, jako dyscyplina w ramach współzawodnictwa sportowego w Wojskach Obrony Terytorialnej, zadebiutowała w tym roku. Do Białegostoku przyjechały reprezentacje pododdziałów 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Start zaczynał się od biegu na dystansie 1600 metrów. Następnie do wykonania było 20 serii konkurencji siłowych składających się z 5 podciągnięć na drążku, 10 pompek, 15 przysiadów. Na koniec ponownie bieg na dystanse 1600 metrów.

Terytorialsi startowali w następujących kategoriach:

MĘŻCZYZNI:

Body Armour (kamizelka z obciążeniem 9 kg), klasyfikacja: do 40 lat i powyżej 40 lat.

Body Armour Light (bez dodatkowego obciążenia, ale obowiązkowo trzeba wykonać podciąganie i pompki), klasyfikacja: do 40 lat i powyżej 40 lat.

KOBIETY:

Extra Light – kobiety (bez dodatkowego obciążenia, dopuszczalne jest wykonanie zamiast podciągnięć na drążku tzw. podciąganie australijskie oraz tzw. pompki damskie) klasyfikacje do 40 lat i powyżej 40 lat.

W klasyfikacji drużynowej wygrał 13 batalion lekkiej piechoty w Łomży.

Drugie miejsce na podium zajął 11 batalion lekkiej piechoty w Białymstoku, a trzecie połączona reprezentacja dowództwa i sztabu brygady oraz kompanii: dowodzenia, logistycznej i szkolnej.

W zawodach wziął także udział dowódca brygady płk Mieczysław Gurgielewicz. Zajął 1. miejsce w kategorii Body Armour Light – klasyfikacja powyżej 40 lat.

Najlepsi zawodnicy będą reprezentować 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej na Mistrzostwach Dowództwa WOT w Crossfit.