Mariusz Sokołowski, dyrektor SP nr 20 w Białymstoku, został laureatem Nagrody Polin 2023

Mariusz Sokołowski, dyrektor SP nr 20 w Białymstoku, został laureatem Nagrody Polin 2023

Mariusz Sokołowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 im. gen. Władysława Sikorskiego w Białymstoku, został laureatem Nagrody Polin 2023

Nagroda przyznawana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w tym roku została wręczona po raz dziewiąty. Otrzymują ją osoby aktywnie działające na rzecz ochrony pamięci o historii polskich Żydów.

Mariusz Sokołowski od 2007 roku zaangażowany jest w przywracanie pamięci o Żydach Wasilkowa i Białegostoku. Jest autorem publikacji i artykułów poświęconych metodologii nauczania o wielokulturowości, współtwórcą Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku i nauczycielem angażujący uczniów do poznawania lokalnej, wielokulturowej przeszłości. Od ponad 10 lat jest członkiem sieci Forum Dialogu i uczestnikiem programu „Ambasadorzy Muzeum POLIN”.

Nagrodę POLIN – przyznawaną od 2015 roku – otrzymało dotychczas 8 laureatów, a w finale konkursu znalazło się ponad 50 osób. Spośród zgłoszonych kandydatur kapituła konkursu nominuje, nagradza i wyróżnia osoby lub organizacje, które w ostatnich latach wykazały się ważnym, niezwykłym działaniem, postawą, dziełem czy wystąpieniem o istotnym wpływie na społeczną świadomość historii polskich Żydów oraz na budowanie relacji polsko-żydowskich. Laureatami nagrody są społecznicy pielęgnujący pamięć o historii polskich Żydów oraz przyczyniający się do kształtowania wspólnej przyszłości, wzajemnego zrozumienia i szacunku. Celem konkursu jest promocja postaw i działań zgodnych z misją muzeum.

Więcej informacji znajduje się na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top