Miasto Białystok przygotowało ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży

Miasto Białystok przygotowało ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży

Jak co roku Miasto Białystok przygotowało ciekawą ofertę na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży

Liczne zajęcia artystyczne i sportowe, warsztaty twórcze, seanse filmowe – to szansa na ciekawe spędzenie czasu w mieście. 

Ferie w Białymstoku nie będą nudne. Nie trzeba ich spędzać w domu czy galerii handlowej. Warto, by ten czas upłynął ciekawie, w gronie rówieśników lub rodziny. Dzieci i młodzież będą odpoczywać od zajęć szkolnych między 21 stycznia a 5 lutego. Ferie zimowe rozpoczyna ok. 47 tys. uczniów ze wszystkich białostockich szkół.

Miejskie placówki kultury i obiekty sportowe przygotowały interesującą, różnorodną ofertę zajęć oraz warsztatów na czas ferii zimowych w Białymstoku. Zachęcamy dzieci i młodzież z naszego miasta do skorzystania z tych propozycji. Warto przerwę od zajęć szkolnych spędzić kreatywnie i atrakcyjnie – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Na młodych białostoczan czeka np. „Akcja Zima”, organizowana przez Białostocki Ośrodek Kultury. W jej ramach odbędą się seanse filmowe i warsztaty. Spektakle i warsztaty plastyczne proponuje Białostocki Teatr Lalek, a zajęcia artystyczne Dom Kultury „Śródmieście”.

Także Galeria Arsenał i Galeria im. Sleńdzińskich przygotowały twórcze warsztaty, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Interesujące zajęcia organizuje Muzeum Wojska. Na odwiedzających czeka również  Epi-Centrum Nauki – miejsce uwielbiane przez dzieci – oraz Muzeum Pamięci Sybiru, które z pewnością warto zobaczyć. Chętni będą mogli też odwiedzić Stadion Miejski przy ulicy Słonecznej.

Specjalne propozycje przygotował także Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Wśród nich jest np. półzimowisko. Można wybrać się na lodowisko oraz pływalnie, które dodatkowo organizują specjalne kursy nauki i doskonalenia pływania.

Warto też rozważyć spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Ośrodek Sportów Wodnych na Dojlidach zaprasza na spacery. Są tu piękne tereny, plac zabaw i siłownia plenerowa, a jeśli tylko spadnie śnieg, także trasa narciarska.

Ponadto, jak co roku, Miasto przyznało środki finansowe organizacjom pozarządowym, które przygotowały półkolonie i wyjazdy wypoczynkowe dla uczniów.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top