Mieszkańcy Białegostoku, którzy są w trudnej sytuacji życiowej, otrzymują świąteczne paczki

Mieszkańcy Białegostoku, którzy są w trudnej sytuacji życiowej, otrzymują świąteczne paczki

Mieszkańcy Białegostoku, którzy są w trudnej sytuacji życiowej otrzymują świąteczne paczki. Będą też mogli poczęstować się wigilijnymi potrawami

Miasto Białystok co roku wspiera organizacje pozarządowe w pomocy, której udzielają one potrzebującym białostoczanom w okresie świątecznym. 

Dotacje (każda o wartości ok. 10 tys. zł) na przygotowanie paczek otrzymało w tym roku od Miasta 5 organizacji.

Fundacja Rodziny Czarneckich przygotowuje 700 świątecznych pakietów zawierających bożonarodzeniowe dania i produkty z długim terminem przydatności. Paczki będą przekazywane potrzebującym w Wigilię (sobota, 24 grudnia) o godz. 11.00 przed Archikatedrą Białostocką.

Wsparcie Miasta na przygotowanie paczek i wigilijnego poczęstunku otrzymały również: Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Droga”, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Starszych, Chorych Somatycznie i Niepełnosprawnych „Dobrze być razem” (przy Domu Pomocy Społecznej na ul. Świerkowej 9), Stowarzyszenie Kontakt Miast Białystok – Einhoven oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej.

Ponadto w sobotę o godz. 14.00 w Zespole Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 odbędzie się spotkanie wigilijne dla osób w trudnej sytuacji życiowej, organizowane przez Caritas.

Mieszkańcy Białegostoku, którzy potrzebują wsparcia rzeczowego, a także nie chcą być sami w Wigilię, mogą odbierać paczki, ale też skorzystać ze wspólnego posiłku i przełamania się opłatkiem z innymi białostoczanami.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top