Morawiecki wsparł Adama Andruszkiewicza w wyborach do Europarlamentu

Morawiecki wsparł Adama Andruszkiewicza w wyborach do Europarlamentu

Morawiecki wsparł Adama Andruszkiewicza w wyborach do Europarlamentu

Ja Adama znam wiele, wiele lat. Znam go najlepiej ze wszystkich osób, które są na liście. Adam będzie dbał o te polskie obowiązki, polskie cele, polskie priorytety i dla mnie jest zdecydowanie najlepszym kandydatem – mówił dziś  20.05 w Białymstoku Mateusz Morawiecki.

Morawiecki mówił, że Andruszkiewicz to „sprawdzony w boju narodowiec, patriota, ale sprawdzony w boju państwowiec. Będzie to najlepszy reprezentant województwa w Brukseli.”

Andruszkiewicz startuje  z trzeciego miejsca. Przed nim są były poseł Maciej Wąsik, oraz obecny europoseł Karol Karski.

-Unia Europejska dzisiaj zaczyna ingerować w coraz większe obszary naszego codziennego życia. Wchodziliśmy do Unii jako do dobrei idei rozwoju gospodarczego, idei wolnościowej, przepływu kapitału, pracowników. Taka Unia jak najbardziej mi się podoba. Chcielibyśmy w takiej Unii funkcjonować. Ale niekoniecznie podobają nam się pomysły na budowę super scentralizowanego państwa, które de facto jest zarządzane z Berlina. To już nam się nie podoba. Nie podoba nam się koncepcja, żeby likwidować polską walutę czy też narzucać nam migrantów w momencie, kiedy Polacy przyjęli prawdziwych uchodźców z Ukrainy – mówił Adam Andruszkiewicz.

Podczas wizyty w Podlaskiem Morawiecki odwiedził też Usnarz Górny.

Usnarz Górny: sytuacja imigrantów bez zmian, rosną miasteczka namiotowe

Tam zaczął się kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top