Natalia Kaczmarek z KS Podlasie Mistrzynią Europy w biegu na 400 metrów!

MAMY ZŁOTO I REKORD POLSKI! NATALIA KACZMAREK MISTRZYNIĄ EUROPY W BIEGU NA 400 METRÓW! 48,98 s. !

W Monachium było srebro, w Rzymie jest złoto, złamana bariera 49 sekund i pobity rekord kraju należący do Ireny Szewińskiej. BRAWO NATALIA!

Tym samym z dwóch złotych medali Polski na ME, dwa należą do zawodników Podlasia.

ZOBACZ: Wojciech Nowicki najlepszy w rzucie młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach w Rzymie

Ambasadorka Białostockiego Sportu, zawodniczka KS Podlasie, pobiła rekord Polski Ireny Szewińskiej z 1976 roku!

Natalia Kaczmarek czasem 48,98 poprawiła rekord Polski i zdobyła złoty medal w biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie.

Za Polką uplasowały się Rhasidat Adeleke z Irlandii (49,07) i Holenderka Lieke Klaver (50,08).

Poprzedni rekord Polski od 1976 roku należał do Ireny Szewińskiej i wynosił 49,28.Czas Kaczmarek jest też najlepszym w tym roku w Europie.

Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan odpadły w niedzielnym półfinale ME.

Dwa lata temu w mistrzostwach Europy w Monachium na 400 m triumfowała Femke Bol, a Kaczmarek wywalczyła srebro. Tym razem wszechstronna Holenderka skupiła się na biegu na 400 m ppł oraz sztafecie 4×400 m.