Natalia Maliszewska druga w Pucharze Świata w short tracku na 500 metrów

Natalia Maliszewska z Juvenii Białystok zajęła drugie miejsce w finale na 500 m w zawodach Pucharu Świata w short tracku w kazachskich Ałmatach.

Zwyciężyła Holenderka Suzanne Schulting. Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej tej konkurencji.27-letnia Łyżwiarka Juvenii Białystok powtórzyła wynik z poprzednich zawodów PŚ w Montrealu i Salt Lake City.

W finałowym starcie na owalnym torze w Ałmatach Natalia Maliszewska za rywalki miała aż trzy Holenderki i Amerykankę. Polka rozpoczęła wyścig na trzeciej pozycji.

W trakcie dystansu upadek wykluczył, jadącą na pozycji wiceliderki, Holenderkę Potsmę.

Zwyciężyła jej rodaczka Schulting (43,123) przed Maliszewską (43,372) i kolejną z Holenderek Yarą van Kerkhof (43,420).

To nie jedyny sukces zawodników z Polski.

Chwilę po starcie Maliszewskiej – na 500 metrów rywalizację mężczyzn wygrał pochodzacy z Francji, ale reprezentujący Polskę Diane Sellier – zawodnik Stoczniowca Gdańsk.

Trzecie miejsce zajęła polska sztafeta mieszana w składzie: Kamila Stormowska, Diane Sellier, a także reprezentujący Juvenię Michał Niewiński i Gabriela Topolska. Triumfowali Koreańczycy przed Belgami.

W niedzielę (18.12) dalszy ciąg rywalizacji w Pucharze Świata w Kazachstanie.