Niemal w całym kraju niedziela będzie pogodna i bardzo ciepła

Niemal w całym kraju niedziela będzie pogodna i bardzo ciepła

Niemal w całym kraju niedziela będzie pogodna i bardzo ciepła. Dla części województw IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałami. W poniedziałek na zachodzie mogą pojawić się burze

Jak przekazał PAP Michał Walczak z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, w niedzielę Polska nadal będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii, który zapewni piękną, słoneczną pogodę. Z zachodu napływają masy bardzo ciepłego powietrza.

„Niedziela na przeważającym obszarze kraju będzie słoneczna, z bezchmurnym niebem lub zachmurzeniem małym. Tylko na północnym wschodzie spodziewany jest przejściowy wzrost zachmurzenie do dużego i tam możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 24 stopni na północnym wschodzie do 33 stopni na krańcach zachodnich. Nad morzem nieco chłodniej – od 20 do 23 stopni. Poza terenami nadmorskimi wiatr słaby, zmienny” – powiedział Kamil Walczak z IMGW-PIB.

W nocy z niedzieli na poniedziałek nadal pogodnie i bez opadów.

Jedynie nad ranem na zachodzie kraju możliwy jest wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego. Temperatura minimalna wyniesie od 8-9 stopni na północnym wschodzie do 18 na zachodzie. Wiatr będzie słaby, wschodni i północno-wschodni. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top