Nowe książki w białostockich „Śledziach”

Nowe książki w białostockich „Śledziach”

8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Rozpoczyn on trwający od 8 do 15 maja tydzień bibliotek. Z tej okazji Białostockie Śledzie Książkowe wzbogaciły się o nowe egzemplarze

W ramach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek białostocka księgarnia Internetowa TaniaKsiazka.pl  przekazała po 100 egzemplarzy książek do każdego z regałów Białostockich Śledzi Książkowych. Są to  książki dla dorosłych czytelników – kryminały, thrillery, poradniki, książki obyczajowe, romanse, kuchnia i diety, popularnonaukowe, ezoteryczne.

– Bardzo się cieszymy z tego prezentu, bo białostoczanie chętnie korzystają z książek, udostępnianych dzięki tym regałom, obecnym w przestrzeni Białegostoku od prawie siedmiu lat. W ten sposób staramy się upowszechniać i promować czytelnictwo wśród naszych mieszkańców – powiedział Rafał Rudnicki, zastępca prezydenta Białegostoku.

Od 1985 roku Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od lat oznacza także początek Tygodnia Bibliotek.

Białostockie Śledzie Książkowe zostały ustawione w centrum miasta – przy ulicach H. Sienkiewicza i Al. J. Piłsudskiego – 27 października 2017 roku. Regałami opiekują się pracownicy Urzędu Miejskiego, którzy dbają o ich stan, a także regularnie zaopatrują „Śledzie” w książki, które pochodzą ze zbiórek wśród urzędników i mieszkańców, a także darów od instytucji. Książki są odpowiednio oznaczone – opieczętowane informacją, że nie podlegają sprzedaży. Dodatkowo publikacje dostarczane przez Urząd Miejski są rejestrowane pod indywidualnymi numerami. To książki, które wciąż krążą wśród białostoczan.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top