Od środy rano 16 kolizji w regionie w związku z zimową pogodą

Od środy rano 16 kolizji w regionie w związku z zimową pogodą

Podlaska policja od środy rano do godz. 10:15 odnotowała 16 kolizji w związku z zimową pogodą

W regionie pada intensywnie śnieg, obowiązują też alerty dotyczące opadów marznącego deszczu.

W Podlaskiem alerty o intensywnych opadach śniegu obowiązują od wtorku. Padać ma do środy wieczorem – podało IMGW w ostrzeżeniu. Synoptycy spodziewają się, że może spaść nawet do 15 cm śniegu.

W środę rano synoptycy poinformowali, że intensywność opadów będzie systematycznie wzrastać, największa intensywność spodziewana jest do południa. „Po południu opady będą stopniowo słabnąć” – podało IMGW w komunikacie.

Od rana policja odnotowała w regionie 16 kolizji w związku z pogodą, nie było wypadków – poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Drogowcy podawali, że w środę rano wszystkie drogi krajowe w województwie były przejezdne, na niektórych występowało błoto pośniegowe.

W Podlaskiem obowiązuje też ostrzeżenie drugiego stopnia o marznących opadach. Dotyczy ono południowej i zachodniej części województwa; powiatów: bielskiego, hajnowskiego, łomżyńskiego i miasta Łomży, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego.

Jak poinformowało IMGW w środę rano, marznącego deszczu powodującego gołoledź można się spodziewać w godzinach przedpołudniowych.(PAP)

Aktualizacja godz. 12:10

– Od 6:00 do 12:00 otrzymaliśmy zgłoszenia o 28 zdarzeniach drogowych. 27 to kolizje i jedno zdarzenie – poinformował Tomasz Krupa z zespołu prasowego podlaskiej policji.

– Do tego zdarzenia doszło tuż przed 10 na ulicy Dolnej w Grabówce. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe. Jedna osoba pojechała do szpitala na badania. Czekamy na wynik badań, wtedy będziemy wiedzieć czy mamy do czynienia z wypadkiem czy z kolizją – dodał Tomasz Krupa.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top