Okręgowe Dni Działkowca w Białymstoku

Okręgowe Dni Działkowca w Białymstoku

Przedstawiciele podlaskich ogrodów działkowych podsumowali tegoroczny sezon

Podczas Okręgowych Dni Działkowca w ogrodzie przy ul. Ciołkowskiego 2/5 w Białymstoku wręczone zostały odznaczenia i dyplomy.

Na to wydarzenie do stolicy Podlasia przyjechali w sobotę (9.09) przedstawiciele ogrodów działkowych z całego regionu. Jak powiedział Andrzej Bojko prezes ORP PZD, w samym Białymstoku jest 30 ogrodów działkowych, a w całym regionie jest ich 100.

Zapotrzebowanie na działki w ROD nie słabnie.

Obecny na uroczystości Zbigniew Nikitorowicz, zastępca prezydenta Białegostoku poinformował działkowców, że przedstawiciele białostockiego magistratu widzą potrzebę istnienia rozwoju ogrodów działkowych, i zadeklarował, że w rejonie ROD „Plażowy” przy ul. Dojnowskiej powstanie nowy ogród. A to dobra wiadomość dla mieszkańców miasta, bowiem jest wielu chętnych do posiadania własnego miejsca do odpoczynku i nieskrępowanego kontaktu z naturą.

Podlascy działkowcy są doceniani w Polsce – podkreślał podczas wystąpienia Andrzej Bojko

Puchar za zajęcie II miejsca za Najlepszy Rodzinny Ogród Działkowy 2023 otrzymała Wacława Karpowicz, instruktor z Ogrodu Adama Mickiewicza w Białymstoku. I miejsce w kategorii Innowacje ekologiczne zajął białostocki ogród im Marii Słodowskiej-Curie. Państwo Anna i Robert Michałowscy z Ogrodu Dojlidy  zajęli natomiast II miejsce w konkursie ogólnokrajowym „Najpiękniejsza Działka Roku”. Gratulujemy!

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top