Oscarowe Kino Konesera. Do zobaczenia ”Oppenheimer” i ”Biedne istoty”

Oscarowe Kino Konesera. Do zobaczenia ”Oppenheimer” i ”Biedne istoty”

Kino Helios w Galerii Alfa zaprasza na specjalną, oscarową, odsłonę cyklu Kino Konesera

Widzowie będą mogli zobaczyć najlepsze produkcje uhonorowane prestiżową statuetką Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Produkcje, które triumfowały podczas 96. gali rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej ponownie trafią do repertuaru kina Helios w Galerii Alfa. W ramach oscarowej odsłony Kina Konesera widzowie zobaczą między innymi  ”Oppenheimera” czy ”Biedne istoty” – informuje Krystyna Czapko kierownik kina Helios w Białymstoku.

”Oppenheimer” okazał się największym zwycięzcą tegorocznej oscarowej gali. Film nominowany aż w trzynastu kategoriach, ostatecznie zdobył siedem statuetek. Produkcja o ojcu bomby atomowej wygrała w takich kategoriach jak: najlepszy film, reżyseria czy muzyka. Oscary powędrowały też do odtwórcy głównej roli – Cilliana Murphy’ego oraz Roberta Downey’a Jr dla najlepszego aktora drugoplanowego. ”Oppenheimer” w reżyserii Christophera Nolana na ekranie kina Helios Alfa do zobaczenia 22 i 23 marca.

Odważne i kontrowersyjne ’’Biedne istoty” w reżyserii Yorgosa Lanthimosa triumfowały w czterech kategoriach. Główna nagroda aktorska powędrowała do Emmy Stone. Amerykańska artystka została doceniona za rolę  Belli Baxter – młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera. Film zdobył też Oscary za najlepszą charakteryzację, scenografię i kostiumy. Projekcja odbędzie się 7 kwietnia.

W kwietniu również widzowie zobaczą polsko-brytyjsko-amerykańską koprodukcję pt. ”Strefa interesów” uznaną za najlepszy film międzynarodowy i uhonorowaną za najlepszy dźwięk. ”Strefa interesów” to wybitna reinterpretacja kina Holokaustu. To porażające studium banalności zła i wyparcia, film niezwykle ważny i uniwersalny, który nie przedstawia ani jednej sceny przemocy. Warto podkreślić, że obraz w całości został nakręcony w Polsce, zdjęcia zrealizował dwukrotnie nominowany do Oscara Łukasz Żal, a za produkcję odpowiadała Ewa Puszczyńska.

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Tak przedstawia się fabuła filmu wyróżnionego Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny. ”Anatomia upadku” zostanie pokazana w ramach oscarowej odsłony Kina Konesera, 21 kwietnia.

Ceremonia rozdania Oscarów co roku przykuwa uwagę kinomanów na całym świecie. Tegoroczna gala odbyła się bez zaskoczeń, gdyż prawie we wszystkich kategoriach zwyciężyli faworyci. Dlatego tym bardziej warto obejrzeć popis gry aktorskiej Emmy Stone w ”Biednych Istotach”, epickie dzieło Christophera Nolana czy wstrząsającą ”Strefę interesów”. Wszystkie seanse oscarowego Kina Konesera odbędą się w marcu i kwietniu w kinie Helios w Galerii Alfa. Godziny projekcji poszczególnych seansów będą dostępne na stronie.

Oscarowe Kino Konesera
w Kinie Helios w Galerii Alfa 

 

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top