Paczki dla potrzebujących od Stowarzyszenia Droga

Paczki dla potrzebujących od Stowarzyszenia Droga

Tysiąc paczek z żywnością wyjechało w niedzielę, 18 grudnia, z białostockiej siedziby Stowarzyszenia Droga. Otrzymały je osoby 60+, samotne i ubogie

– Ruszyliśmy z akcją „Święta w Drodze” – mówi prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Droga” Krzysztof Paliński.- Dowozimy paczki do osób potrzebujących pod tysiąc adresów w Białymstoku – podkreśla.

Świąteczną dobroczynną akcję po raz kolejny wsparło Województwo Podlaskie. Wicemarszałek Wiesława Burnos dodaje, że ludzie potrzebujący byli, są i będą.

– Byli, są i będą też ludzie oraz instytucje, które pomagają potrzebującym. To dzięki wolontariuszom i innym darczyńcom rodziny otrzymają wsparcie wraz z życzeniami, a także taką nadzieję, że nie są sami – mówi Wiesława Burnos.

Kolejne tysiąc paczek trafi do podopiecznych i rodzin, którymi Stowarzyszenie Droga zajmuje się przez cały rok. Będą wydawane w czwartek (22 grudnia).

W przygotowaniu darów do paczek Stowarzyszenie Droga wspomogły firmy i szkoły. Znalazły się w nich, poza produktami suchymi (cukier, herbata, olej), także śledzie, bigos, pierogi. Wszystko co niezbędne, by godnie móc obchodzić zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top