PCK zaprasza białostoczan na spotkanie wigilijne

PCK zaprasza białostoczan na spotkanie wigilijne

Już 20 grudnia podlaski Polski Czerwony Krzyż zaprasza seniorów oraz osoby samotne na spotkanie wigilijne

Będzie to jedno z największych tego typu wydarzeń, organizowanych przez PCK w całej Polsce.

– Polski Czerwony Krzyż dostrzega problem ubóstwa, niedożywienia i wykluczenia społecznego. Nie godzimy się na to, aby w Polsce – szczególnie w święta – były głodne dzieci, czy osamotnieni i bezradni seniorzy. Pragniemy godnych, ciepłych i radosnych chwil i spotkań świątecznych dla każdego – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jedno z największych spotkań wigilijnych PCK odbędzie się w Białymstoku.

– Zapraszamy na nie przede wszystkim osoby samotne i seniorów. Widzimy potrzebę tego typu spotkań. Wszystkie statystyki pokazują, że ogromna większość osób po 60. roku życia mieszka w gospodarstwach jednoosobowych – podkreśla dyrektor Podlaskiego Oddziału Okręgowego PCK Elżbieta Paszkowska. – Chcemy zapewnić atmosferę wigilijnego wieczoru wszystkim tym, którzy być może ten najpiękniejszy czas w roku spędzą w samotności – dodaje Paszkowska.

Spotkanie odbędzie się 20 grudnia (środa) o godz. 14.00 przy siedzibie PCK przy ul. Warszawskiej 29 w Białymstoku. Główna jego część to oczywiście biesiadowanie – nikomu nie zabraknie postnego bigosu, pierogów i innych tradycyjnych, wigilijnych przysmaków.

W programie są też: występ artystyczny, wspólne kolędowanie z muzyką na żywo i słodkie upominki.

Po spotkaniu wigilijnym wszyscy chętni udadzą się na spacer na Rynek Kościuszki, gdzie od godz. 16.00 będzie czekać na białostoczan słynna ciężarówka Coca-Coli.

Przygotowanie spotkania nie byłoby możliwe bez zaangażowania darczyńców indywidualnych i biznesowych. W tym roku PCK wspiera właśnie Coca-Cola, która prowadzi akcję świąteczną pod nazwą: „Świat potrzebuje więcej Mikołajów”. Polski Czerwony Krzyż jest jej partnerem społecznym.
W tym roku w oddziałach Polskiego Czerwonego Krzyża odbędzie się 60 spotkań wigilijnych dla potrzebujących.

Organizacja przygotuje również ponad 9 000 paczek. Te przeznaczone dla mieszkańców województwa podlaskiego pracownicy i wolontariusze PCK przekażą zweryfikowanym, najbardziej potrzebującym osobom. Cały czas zbierane są produkty żywnościowe, z których będą przygotowane paczki (mąkę, ryż, kaszę, olej, kakao, herbatę, konserwę rybną i konserwę mięsną można dostarczyć do siedziby PCK przy ul. Warszawskiej 29).

Podlaski PCK prowadzi też internetową zbiórkę środków na ten cel: https://zrzutka.pl/godneswieta/s/godneswietapodlaskie.

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top