Plenerowe zabawy sylwestrowe w Podlaskiem

Plenerowe zabawy sylwestrowe w Podlaskiem

Mieszkańcy Białegostoku i goście będą mogli powitać nowy 2024 rok na zabawie plenerowej w centrum miasta, czyli na Sylwestrze Miejskim

W 2022 r. takiego sylwestra nie było ze względów finansowych.

Rok 2024 r. białostoczanie powitają podczas zabawy na Rynku Kościuszki. Rozpocznie się ona o godz. 22.00. Wystąpią: YOUS ( z białostoczanką Julianną Olańską), Mega Band (grupa wykonująca covery muzyczne) Papa D i Dj Adamus. Zaplanowano też pokaz laserów.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski zapowiadał w połowie grudnia na konferencji prasowej o Sylwestrze Miejskim, że o północy złoży mieszkańcom noworoczne życzenia.

Truskolaski tłumaczył też wtedy, że sylwestrowa impreza plenerowa jest możliwa, bo jest lepsza sytuacja budżetowa miasta.

„W ubiegłym roku z uwagi na oszczędności nie było Sylwestra Miejskiego (…) nie było tej zabawy wspólnej na Rynku (Kościuszki). Ponieważ następny budżet już ma być nieco lepszy, to stwierdziliśmy, że trzeba powrócić do tej tradycji. To jest fajna tradycja, lubią ją mieszkańcy. Po prostu to są takie chwile, że ludzie lubią być razem” – mówił wtedy prezydent.

Podał, że impreza sylwestrowa kosztuje 400 tys. zł.

Formalnie organizatorem Sylwestra Miejskiego jest Białostocki Ośrodek Kultury. Dyrektor tej placówki Grażyna Dworakowska przypominała na tamtej konferencji wspólnej z prezydentem, że sylwester jest imprezą masową przewidzianą na ok. 3 tys. osób. Podkreślała, że na teren tej imprezy nie wolno wnosić alkoholu; będzie to sprawdzane.

Impreza sylwestrowa w Białymstoku potrwa do godz. 1.30 w noworoczną noc

W związku z Sylwestrem Miejskim od godziny 19:30 w sylwestrową niedzielę do godziny 3:30 1 stycznia 2024 r. dla ruchu całkowicie będzie zamknięta ulica Sienkiewicza na odcinku od ulicy Legionowej do ulicy dr Ireny Białówny.

Zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki przypominał, że Białystok od kilku lat nie organizuje pokazu fajerwerków, a pokazy laserowe, aby nie straszyć zwierząt, które źle znoszą wystrzały.

O rezygnację z fajerwerków w sylwestra apelują w mediach społecznościowych miłośnicy zwierząt, a także m.in. ministerstwo klimatu i środowiska czy polskie parki narodowe.

W Podlaskiem plenerowe zabawy sylwestrowe odbędą się też w innych miastach, np. w Suwałkach, Łomży, Łapach i Wasilkowie. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top