Po intensywnych opadach deszczu Białystok popłynął

Po intensywnych opadach deszczu Białystok popłynął

Dziś w Białymstoku ruch na niektórych ulicach odbywa się płynnie… To efekt intensywnych opadów deszczu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę (22.10) rano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu w województwie podlaskim. Ostrzeżenie obowiązuje w niedzielę od 5:00 do 22:00.

Z powodu opadów deszczu kierowcy mają problem z przejazdem m.in. przez ulice w centrum Białegostoku.

Obecnie [godz.12:11 – red.] jest zamknięty odcinek ulicy Branickiego z uwagi na wodę na jezdni – poinformował podinsp. Tomasz Krupa z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Z kolei jak poinformował Piotr Chojnowski z KW PSP w Białymstoku, strażacy odebrali zgłoszenia m.in. o zalanej piwnicy w budynku Kurii przy ul. Kościelnej w Białymstoku czy piwnicy jednego z budynków Politechniki Białostockiej, a także o zalanych pomieszczeniach Zespołu Szkół w Zambrowie.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu, które wystąpią w niedzielę w woj. podlaskim wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Alert wydano dla wszystkich powiatów

Z ostrzeżenia IMGW wynika, że na terenie całego województwa podlaskiego w niedzielę do godz. 22 prognozuje się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym.

IMGW poinformowało, że prognozowana wysokość opadów wyniesie od 30 do 45 mm. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top