Po wypadku pociągu koło dworca w Białymstoku zmiany w komunikacji m.in. do Warszawy

Po wypadku pociągu koło dworca w Białymstoku zmiany w komunikacji m.in. do Warszawy

Dwa pociągi zostały odwołane na całej trasie i zastąpione autobusową komunikacją zastępczą, sześć kolejnych odwołanych jest na części swoich tras. Takie są skutki wykolejenia się w czwartek rano pociągu relacji Białystok-Warszawa Zachodnia

Do wykolejenia doszło na szlaku kolejowym niedługo po wyjechaniu przez pociąg z dworca kolejowego w Białymstoku, ok. dwustu metrów za tunelem Fieldorfa „Nila”. Przyczyna wypadku nie jest na razie znana. Będzie to ustalać m.in. specjalnie powołana komisja.

ZOBACZ: Białystok. Wykoleił się pociąg pośpieszny

Pociągiem podróżowało ok. 150 osób. Nikomu nic się nie stało. Problemy z ruchem pociągów dotyczą w Białymstoku kursów w kierunku Warszawy, Ełku i Bielska Podlaskiego. Tomasz Łotowski z biura prasowego PKP PLK poinformował, że pociąg wykoleił się trzema osiami. Nie przewrócił się, stoi na torach i będzie „wkolejany” przez specjalny pociąg ratowniczy.

Ile godzin potrwają utrudnienia, dokładnie nie wiadomo.

PKP Intercity poinformowała w komunikacie, że na razie na całej trasie odwołane zostały dwa pociągi i w ich miejsce uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. To pociągi „Zamenhof” i „Żubr” relacji Białystok-Warszawa Zachodnia.

Na części swojej normalnej trasy nie pojedzie kilka innych pociągów.

To „Rybak” relacji Białystok-Szczecin Główny, odwołany na odcinku Białystok–Olsztyn Główny; na tym odcinku uruchomiono zastępczą komunikację autobusową. Pociąg „Słowacki” z Ełku do Wrocławia Głównego odwołany jest na odcinku Białystok Starosielce-Baciuty i ten odcinek pasażerowie pokonają autobusami. Pociąg „Narew” relacji Łódź Fabryczna-Białystok odwołany jest na odcinku Baciuty-Białystok; z Baciut pasażerów zabiorą autobusy. Pociąg „Podlasiak” z Suwałk do Świnoujścia odwołany jest na odcinku Białystok-Szepietowo i tam zastąpiony komunikacją autobusową. Podobnie pociąg „Hańcza” z Krakowa do Mockavy (na Litwie) odwołany jest na odcinku Szepietowo-Białystok i tam zastąpiony autobusami.

Pociąg „Biebrza” relacji Warszawa Wschodnia-Gdynia Główna odwołany został na odcinku Warszawa Wschodnia-Białystok. „Na odwołanym odcinku uzgodniono honorowanie biletów w pociągach relacji Warszawa Wschodnia-Siedlce oraz relacji Warszawa Wschodnia-Czeremcha na odcinku Siedlce-Czeremcha” – podała w komunikacie spółka PKP Intercity.

Lista tych pociągów jest stale aktualizowana.

Przewoźnik przeprasza za niedogodności i apeluje do pasażerów o zwracanie uwagi na komunikaty głosowe na dworcach.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top