Podlaska Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć na koncie szereg włamań do domów w całym kraju

Podlaska Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć na koncie szereg włamań do domów w całym kraju

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy mogą mieć na koncie szereg włamań do domów w całym kraju. Na razie zarzuty dotyczą dwóch takich przestępstw w Białymstoku i podobnego niedaleko Siedlec. Na wniosek prokuratury sąd aresztował obu podejrzanych na trzy miesiące

Jak podał w środę zespół prasowy podlaskiej policji, do jednego z domów w Białymstoku przestępcy włamali się przez drzwi tarasowe i ukradli biżuterię. Mieli też w planie podobne włamanie do innego domu, ale tam spłoszył ich właściciel.

Podlascy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Białej Podlaskiej zatrzymali ich dzień później w Kałuszynie (Mazowieckie). Okazało się że mężczyźni w wieku 41-43 lata wracali z okolic Siedlec, gdzie dokonali kolejnego włamania. W ich samochodzie policja znalazła biżuterię, monety kolekcjonerskie, waluty różnych marek, walizki z markowymi alkoholami i srebrną zastawą stołową. Pokrzywdzony ocenił straty na ponad 120 tys. zł.

W aucie był też m.in. łom, młot oraz telefony komórkowe. W mieszkaniach zatrzymanych znaleziono złotą i srebrną biżuterię.

Policja trafiła też na samochód, który mógł być wykorzystany do innej kradzieży z włamaniem w Białymstoku. Tam były kolejne rzeczy prawdopodobnie pochodzące z włamań i kartki z odręcznie zapisanymi adresami.

Jak informują funkcjonariusze, przestępcy wykorzystywali do przejazdów auta z komisów i włamywali się do mieszkań na terenie całego kraju. Śledczy sprawę oceniają jako rozwojową i nie wykluczają rozszerzenia zarzutów.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top