Podlaski Instytut Kultury ogłasza konkurs literacki Tutaj jestem

Podlaski Instytut Kultury ogłasza konkurs literacki Tutaj jestem

Podlaski Instytut Kultury ogłasza konkurs literacki Tutaj jestem 

To już trzynasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu – szansa dla osób amatorsko piszących prozę i poezję, autorów przed debiutem, którzy nie mają w swoim dorobku autorskiego wydawnictwa z numerem ISBN.

Warto spróbować, bo to okazja by skonfrontować swoje prace z opinią profesjonalnego jury, a nagrodą jest wydanie najlepszej publikacji w formie książki. Wybrana przez jurorów praca zostanie zredagowana, opracowana graficznie i wydrukowana, a autor otrzyma 200 egzemplarzy swojej publikacji.

Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich tych, którzy piszą do szuflady. Myślę, że warto swoje prace z tej szuflady wyjąć, przesłać do nas, choćby po to, by dowiedzieć się, co warto zmienić w swojej twórczości, na co zwrócić uwagę. No a jeśli praca zwycięży, to będzie to ogromna zachęta, by pisać dalej, rozwijać się literacko – mówi Barbara Popławska, koordynatorka konkursu z PIK.

PIK czeka na prace do końca maja

Jury przy ocenianiu prac będzie oceniać umiejętność pisania, sposób ujęcia tematu, kreatywność, a dodatkowym atutem będą zawarte w utworach akcenty związane z województwem podlaskim.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury: www.pikpodlaskie.pl

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top