Podlaskie. Policja zatrzymała „odbieraka” w grupie oszustów metodą „na wnuczka”

Podlaskie. Policja zatrzymała „odbieraka” w grupie oszustów metodą „na wnuczka”

Policja zatrzymała 46-letniego mieszkańca województwa lubuskiego podejrzanego o udział w grupie przestępczej okradającej seniorów. Miał pełnić w niej rolę osoby odbierającej pieniądze

Starsza pani z Dąbrowy Białostockiej straciła w ten sposób oszczędności i biżuterię. Uwierzyła, że jej córka spowodowała wypadek.

Podejrzany trafił na trzy miesiące do aresztu, grozi mu do ośmiu lat więzienia – poinformował w poniedziałek (20.02) zespół prasowy podlaskiej policji.

Do oszustwa doszło pod koniec stycznia.

Do 74-letniej mieszkanki Dąbrowy Białostockiej zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Przekonał seniorkę, że jej córka spowodowała drogowy wypadek i potrzebne są pieniądze na opłacenie kaucji. Posiadane w domu oszczędności i biżuterię kobieta zapakowała do foliowej torebki i przekazała nieznajomemu, który po nie przyszedł do jej mieszkania.

Dopiero po wszystkim zadzwoniła do wnuka. Kobieta straciła łącznie blisko 80 tys. zł.

Zawiadomiona o przestępstwie policja ustaliła tożsamość osoby, która w tej sprawie pełniła rolę tzw. odbieraka. Zatrzymany został 46-latek, mieszkaniec województwa lubuskiego. Zarzucono mu udział w tym oszustwie. (PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top