Podlaskie szkoły dołączają do Gorączki Złota PCK

Podlaskie szkoły dołączają do Gorączki Złota PCK

Gorączka Złota PCK w podlaskich szkołach

„Gorączka Złota PCK” to ogólnopolska akcja, która w tym roku odbywa się już po raz 23. Tradycyjnie w szkołach i przedszkolach pojawią się pojemniki, do których można wrzucić monety o nominałach 1, 2, 5 groszy.

Zebrane w ten sposób środki pomogą sfinansować letni wypoczynek, zakup szkolnych wyprawek i posiłków dla potrzebujących dzieci. Od początku akcji zebrano już ponad 3 mln zł.

Uczenie kolejnych pokoleń bezinteresownego pomagania jest jednym z kluczowych działań naszego Stowarzyszenia. Co roku w setkach szkół, przedszkoli, ale i firm oraz instytucji są rzesze „rozgorączkowanych” osób, które angażują się w akcję zbierania monet. Cieszymy się, że dzięki ich wsparciu, pomagamy najbardziej potrzebującym – mówi Michał Mikołajczyk, członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża, inicjator kampanii „Gorączka Złota PCK”.

Lada dzień w szkołach i przedszkolach województwa podlaskiego pojawią się pojemniki, do których uczniowie, pracownicy, rodzice, ale też każda inna osoba o gorącym sercu będą mogli wrzucać „złote” monety.

Dzięki zaangażowaniu darczyńców z całej Polski, zamienią się one w „tony złota”, które pomagają najmłodszym, zapobiegają wykluczeniu społecznemu i stwarzają szansę na lepszy start w dorosłość.

Akcja „Gorączka Złota PCK” ma również wymiar edukacyjny. Poprzez akcję PCK promuje idee wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie. Większość wolontariuszy w „Gorączce Złota” to uczniowie pomagający swoim rówieśnikom. To właśnie aspekt edukacyjny – pokazanie jak drobny gest jakim jest zebranie garści „złotych” monet – ma szczególną wartość.

Zachęcamy szkoły i przedszkola z województwa podlaskiego do włączenia się do akcji. Zebrane w naszym regionie pieniądze przeznaczymy w pierwszej kolejności na organizację letniego wypoczynku dzieci – zapowiada Elżbieta Paszkowska, dyrektor Podlaskiego Oddziału Okręgowego PCK w Białymstoku.

Regulamin konkursu, który towarzyszy zbiórce (zostaną wybrane po 3 szkoły i przedszkola, które uzbierały najwięcej monet w województwie podlaskim) oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej podlaskiego oddziału PCK: https://tiny.pl/dq62q

 

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top