Policja apeluje do wypoczywających nad wodą o ostrożność; w regionie upał, prognozowane są burze

Policja apeluje do wypoczywających nad wodą o ostrożność; w regionie upał, prognozowane są burze

O ostrożność nad wodą i dostosowanie swoich umiejętności do panujących warunków atmosferycznych zaapelowała w niedzielę podlaska policja

W regionie temperatury wynoszą ok. 30 st. Celsjusza, wieje silny wiatr. Synoptycy prognozują burze.

„Na Suwalszczyźnie upał i porywisty wiatr, na Wigrach trudne warunki dla żeglarzy i pływających innymi jednostkami. Prosimy o ostrzeżenie odpoczywających nad wodą, aby dostosowywali swoje umiejętności do panujących warunków atmosferycznych, zachowali rozsądek” – zaapelowała w niedzielę podlaska policja.

IMGW informuje, że w niedzielę przed południem w Podlaskiem temperatura osiągnęła ok. 30 st. Celsjusza; prognozowany jest dalszy wzrost temperatury nawet do 33 st. Celsjusza.

Synoptycy w niedzielę po południu zaktualizowali też swoje ostrzeżenie związane z burzami; drugim stopniem objęte jest obecnie już całe województwo podlaskie (wcześniej tylko kilka powiatów). Zgodnie z prognozami burze mają występować po południu, zakończyć się w nocy. Miejscami mogą towarzyszyć im bardzo silne opady deszczu do 45 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami może spaść też grad.

W regionie obowiązuje też ostrzeżenie przed gwałtownym wzrostem stanów wód w związku z prognozowanymi burzami. IMGW podaje, że na mniejszych rzekach i w zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenie dotyczy: zlewni Wisły, Narwi, Bugu, Łyny, Węgorapy, Leśnej, Niemna.

W niedzielę rano alert burzowy rozesłało też do mieszkańców RCB.(PAP)

 

Sprawdź więcej informacji na podlaskie24.pl

leave your comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top